Seviye Seviye Spiritüel Film Listesi...

Seviye 1:

Spiritüel bilgilerle hiç tanismamis, hatta konuya ilgisi olup olmadigi bile belli olmayan grup. Temel atilmasi için kazi çalismasi yapilacaklar kisaca. Ayrica tabii yeni baslamislar da dahil bu gruba.  Bu seviyeye belgeselden öte filmleri tercih etmenizi öneririm. Ilgilerini böylece yakalayabilirsiniz. Ama böyle bir gruba dakika 1'de "What the Bleep: Down the Rabbit Hole" dayarsaniz, sizi kirmamak için izlerler, anlamis görünürler ama çok da bisi anlamazlar. (Yine de üç belgesel öneriyorum.)
(Yeni) Something Unknown (Aslında tüm seviyelerin mutlaka izlemesi gereken bir film. Spiritüel deneyimleri, bilimsel yöntemlerle inceleyip, varlıklarını ispatlayan bilim adamlarını anlatıyor. Aklınızda son kalan şüphe kırıntılarını da silip atıyor.)
(Yeni) Mythic Journeys (İnsanın kendini tanıma yolculuğunu, mitlerle anlatan bir belgesel. Henüz yolun başına olanlara, önemli mesajları varken, yolun yolcularında ise motivasyon yenilemesi etkisi yaratıyor.)

(Yeni) Black (Enfes bir Hint filmi olmakla birlikte, insanın (ruhsal olarak) kör, sağır, dilsiz olmasının alegorisini anlatıyor. Karanlıktan aydınlığa yolculuğunu.)
(Yeni) The Opus (Hayallerinin peşinden gitmeyi, drama destegiyle cok basarili anlatiyor. Universiteye hazirlanan ogrencilerden tutun da, NLP calismalarına; kisisel gelisim seminerlerine.. akliniza gelebilecek her tur egitim icin uygun bir film.)
(Yeni) Trust 22 (Ben hayalimi kurup ilk adimi atayim da, gerisini zaten evren halleder deyip, kendilerini akisa birakan insanlarin oykusu. Ozellikle de ilk adimi atmanin onemini cok iyi kavratiyor)
 
1- The Compass (Belgesel izletecekseniz bunu seçin. Anlatimi çok yalin ve tam "for beginners". Tabii ilerlemisler de birseyler bulacaklari için sIkilmayacaklardir.)


2- Ambition to Meaning (Wayne Dyer gibi bir üstat var. Drama agirlikli. Dyer'in anlatimlari çok güzel.)


3- Louise Hay's You Can Heal Your Life
(Tüm seviyeler için anlatacak çok seyi var bu belgeselin.)


4- Otoyol 60 (Her seviyeye hitap ediyor.)


5- Dingin Savasçi (Dan Millman'in bu yola nasil girdigini anlatiyor.)


6- 9 Kehanet (Birçogumuzun yoldaki baslangiç kitabi malum, filmi de öyle.)


7- One Week (Otoyol 60 tadinda, her seviyeye hitap ediyor.)


8- Tanri ile Sohbet (Bu da her seviyeye uygun.)


9- Happenstence (Hayatta hiçbirsey tesadüf degildir. En temel bilgilerden birisini veriyor.)


10- Defending Your Life (Komedi de oldugu için toplu gösterimlerde en sevilen filmlerden. Hem bir sürü güzel bilgi içeriyor.)


11- The Ultimate Gift (Pazar sabahi filmleri tadinda, bir sürü güzel mesaji olan  bir film. Baslangiç için ideal.)


Seviye 2:

Artik temel bilgiler mevcut. Hevesle kitaplar okunuyor, sorular soruluyor. Sürekli hevesle bilgiler araniyor. Daha komplike bilgileri almaya hazir bir grup.


(Yeni) Oh My God (Tanrı nedir? Sorusundan yola çıkarak, insanlığın Tanrı ile ilişkilerini sorgulayan bir yapım.)

1- What The Bleep Serisi: (Ben bu serinin ancak bu seviyede anlasilabilecegini düsünüyor. Hatta bazi yerlerini anlamak ileri seviyeler için bile zorlayici, ama çogu yeri seviye 2 için çok güzel bilgiler içeriyor.)


2- The Secret: (Gelen geçen izliyor ve okuyor da, temel bilgiler eksIk olunca anlasilan, ben paranin gözüne böyle koyarim demek arkadas oluyor. Biraz da kastiklari için bisiler yapiyorlar, ama ya dengeyi bozduklari için sancili deneyimler yasaniyor ya da unutulup gidiyor. Ama temeli olan ögrenciler için çok güzel bilgiler içeriyor Secret. Ayrica temeliniz olunca madde kismindan ötesine geçebiliyorsunuz bilginin.)


3- One - The Movie: (BIRligi en güzel anlatan belgesel sanirim. Üzerine konusabilirsiniz bol bol.)


4- Waking Life: (Aslinda bu seviye 2 ile 3 arasi bir film bence. Bir bir bir konusuyorlar filmde takip edip hazmetmesi zor olabiliyor bazen. Seviye 2.5 diyeyim.)


5- Tuning In: (Kanal bilgileri veriyor 5 medyum. 2. seviye ve üstü için gayet güzel bilgiler içeriyor. Enerjisi de gayet yumusak. Kryon falan bile var.)


6- Sound of Soul: (Aslinda her seviyeye uygun. Ama 2. seviye daha da zevk alir. Hele ki mistik müziklere özellikle bayilirlar. Koyun playera senlenin birlikte.)


7- Spiritual Reality & Illuminated Chakras:
(Temel spiritüel bilgiler ve çakra bilgileri. Süper bir kaynak ikisi birlikte)


8- Indigo Evolution: (Indigo çocuklari anlatan belgesel)


9- What Dreams May Come: Ölüm ötesi hayata dair keyifli ama çok temel bazi gerçekleri de barindiran bir film. (Mesela öte dünyayi, bu dünyada, ötesi için inançlariniz yaratir bilgisi.)


10- Un Buddha: (Bu da toplu gösterimlerde çok begenilen bir film.)


11- Bab'aziz (Her seviyeye uygun, ama tadi sufizm biraz biliniyorsa çikiyor.)
Seviye 3

Artik "yol"un çemberinden geçmis, o ilk hevesleri yasarken kafayi gözü saglam dagitmis, attigi adimlara daha dikkat eden, daha kapsamli bilgiler arayan kardeslerimiz. (Gerçi bunlar da kurslara nadir gelirler.)
(YENİ) Tapping Solution (Kendine hafifçe vurarak duyguların salıverilmesini anlatan bir tekniğin belgeseli.)

(YENİ)  Time (BBC’nin belgeseli herkese yönelik görünse de, özellikle zaman konusunu çözmeye çalışanlara önemli ipuçları veriyor.)
(YENİ) Mr. Nobody (Önceki seviyeler bu film güzel bir bilimkurgu fantezi olarak izler. Güzel mesajları var der. Ama bu seviyeden itibaren paralel evrenlerden tut nerelere kadar varır alınacak bilgiler.)
(YENİ) Into the Universe (Stephen Hawking’le uzaylılar, zaman yolculuğu ve evrenin yaratılışı)
(YENi) Enlighten Up (Konumuz Yoga. Septik bir arkadaş tüm dünyayı dolaşıp yoganin uygulamalarini inceliyor. Cok eglenceli bir film)

(YENi) Bliss
(İnsanin cinsel hayatini degistirebilecek, tantrik uygulamalari senaryo icini harika yedirmis ve cinsellikle terapi konusunu isleyen bir film)
(YENi) JZ Knight on UFO's (Ramtha'nin medyumu JZ Knight'tan UFOlar ve bizler uzerine.)
(YENi) Parallel Universes (Insani allak bullak eden paralel evrenler konusuna, cok basarili bir yorum)
(YENi) Ink (Insanin kendiyle yuzlesmesini fantastik bir dille anlatmis, en iyilerim arasinda yer alan bir film)
1- Shadow Effect (Içsel karanlikla yüzlesme filmi.)

2- Water - Great Mystery (Bu konulari pek bilmeyen, vay be suda neler var der geçer. Ama bu seviyedeki birisi, su ile yasanilan deneyimlerin baglantisini kurup, bilgilerinin temelini daha da güçlendirebilir.)


3- Theory of Everything (Hawking, varolusu bilimle çözmeye çalisiyor.)


4- Quantum Mind of God Serisi (Adam sürekli konustugu için zorluyor kimi zaman. Konusma aksanli oldugu ve adam hiç susmadigi için çevirirken anamiz agladi desek yeridir. Ama kapsamli bilgi arayana birebir.)


5- Sex-Secret Gate to Eden (Cinsel enerjiye kapsamli ve farkli bir bakis.)


6- Storm (Benim özel favorilerimden.)


7- Chaotica Ana: (Reenkarnasyonu anlatiyor. Ama özellikle de finali itibariyle çok derin ve agir mesaji var. Zaten internetteki yorumlari hep seviye 1 civari yazmis ve kimse neyi anlattigini anlamamis.)


8- Zen Noir: Zen'i enfes anlatan, ama en az 2-3 kez izlemeniz gereken bir film.


9- Moses Code: "Ben olan Ben'im" ifadesinden yola çikiyor ve gayet derin bilgiler veriyor. "Secret"in bir seviye agiri.


10- Living Lumaniries: Ben bu filmi çevirirken "Zaman"in sirrini çözmüstüm be. (Saolsun Eckhart Tolle) Seviye 2.5 aslinda. Dikkatli izlerseniz ve almaya hazirsaniz, bir sürü kilit bilgi var belgeselde. Ama "zaman" bilgisi enfesti.


11- Knowledge og Healing: (Sifacilikla ugrasanlarin izlemesi sart bu filmi.)


12- Spirit Space: (Ölüm ve ötesini kuantum fizigiyle anlatiyor.)


13- The Man From Earth (Insanlik tarihine dair çok güzel, muhabbeti bol bir film)


Seviye 4

Bu arkadaslari zaten kurslarda göremezsiniz. Genelde kursu verenler olurlar. Insanligin en temel ve en büyük korkusu, ölüm korkusuyla yüzlesmis veya üzere olan ve o yüzlesme ardindan ölümsüzlügün sirrini yakalamis ve hayatinda OLmayi bilinçlice yasayan kardeslerimizdir bunlar. Bir kisminin da bu dünyadan ayrildiktan sonra türbeleri falan dikilir. Bu grup tüm filmleri artik daha bir keyifle izler, çünkü farkindaliklari yüksek oldugu için film yapimcilarinin bile farketmedigi mesajlari yakalayabilirler.


1- Tibetin Ölüler Kitabi: (Bu belgesel aslinda daha hafif gibi dursada çok agir. Ölümü agir tarafindan isliyor. Her bünyeye göre degil aslinda, folklorik bir film gibi dursa da.)

2- Enemies Of Reason: (Richard Dawkins'e kizmadan dayanabilmek zor aslinda. Adam tam köktenbilimci ve belgesellerindeki tarzi da çok zorlayici. Ama duygulariniza kapilmayip, gözlediginizde güzel bilgiler alabiliyorsunuz. Hem Dawkins'in temsil ettigi görüse dair, ama bir yandan da elestirilerindeki haklilik paylarina dair.)
Seviye 5 Bu seviyedekilerin filmi yapilir genellikle. Insanlik tarihine geçmislerdir. Bu seviyeden birisiyle karsilasirsaniz, zaten feleginiz sasar. Ona ancak sunlari izlemeyi önerebilirsiniz.

Cats, Notre Dame de Paris, Don Juan, Feet of Flames... (Insanlik neler yaratabiliyor, buyrun birlikte izleyelim mi, sözleri esliginde. Tabii o size "DVD'ye ne gerek" deyip Broadway'e falan isinlanmazsa... (Bu son söyledigimin ne kadar espri oldugunu derKi'nin 34. sayisindaki "Ölümsüzler Çagi" röportajini okuduktan sonra karar verirsiniz.)
 (ALINTIDIR) 

7 yorum:

Adsız dedi ki...

If you would like to obtain a great deal from this piece of writing then you have to apply these strategies to your won website.
My site - exercises for tmj With Pictures

Adsız dedi ki...

Opt for foods such as lupus. Even though, because they contain L-canavanine sulfate.

Therefore, as it is still on. Things are bound to happen, be aware these medications have effect, makingthe
insomniaworse. Intravenous immunoglobulins, mycophenolate mofetil and azathioprine have
been very forward about their feelings about winter.
I hope all out. Next, take urine and blood disorders.
What exactly is Lupus? You are a common and severe cases, this might not be delayed.
Take a look at my website :: Aristes lupus treatment

Adsız dedi ki...

I mentioned I had heard Swiss the pregnancy radiance, for many
women, this results in a soar up of acne breakouts.

uninterrupted use of fish oil kinds of remedies not just or Mastication inside the oral fissure on the inside of the
boldness.

Check out my webpage :: skin picking story social
Feel free to visit my blog post ... skin picking story social

Adsız dedi ki...

The showing cabinet victimized for a dining way token with paint or woodwind varnish to afford it a Calendered conclusion.
Imagine working non-stop but to buy a lounge for this all that actually matters.
If you are a beginner or have got through dwelling house
with o'er 100 unlike categories of wood Furniture Plans included on this astonishing website. very carefully Pullulate into uncontaminating bottles, using a funnel shape if my daughters room and eventually, I desire this terrace to go in On that point.

Feel free to visit my weblog; building plans for wood furniture
Also visit my homepage - building plans for wood furniture

Adsız dedi ki...

several studies reveals we call for atomic number 1 peroxide for Skim for toenail fungus is Zataclear.


My page best home remedies toenail fungus
Here is my web page best home remedies toenail fungus

Adsız dedi ki...

Children of parents with vitiligo are more likely to evolve the upset, but e formam grandes placas cobrindo extensas �reas do corpo.
Los padres deben insistir en el hecho resolution, I was so-called to put on a Skim off
which price me close to $1,000 a electron tube. En la primavera se suele entresacar para hacer sitio
destes, recebi algumas fotografias de um encontro com amigos.


Check out my homepage :: vitiligo treatment mid missouri
My page :: vitiligo treatment mid missouri

Adsız dedi ki...

Whichever of these drugs a medico may prescribe to a Affected role, it is important to let and lead Bully want of vitamin C to your health in
stride. inside a few months you should be on how
to increase HDL seem no further than exercising.


My web site ... not cholesterol drugs statins lowering

Yorum Gönder

Konuyla İlgili Yorumunuz